АНАЛІЗ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ, ПРИЙНЯТИХ ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ УКРАЇНИ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ ПРОТЯГОМ ЧЕРВНЯ 2011 РОКУ

Експерти Лабораторії законодавчих ініціатив проаналізували законодавчі підсумки роботи Верховної Ради України у червні 2011 року. Протягом цього періоду було прийнято 28 законів.  Найбільше прийнятих законів спрямовано на удосконалення правової політики (9 законів); 6 законів прийнято у сфері галузевої політики; по 5 законів стосуються економічної та соціальної політики; по одному закону було ухвалено у сферах політики культури та освіти, державного будівництва та національної безпеки.

Протягом червня вирішилася доля трьох законопроектів, ухвалених парламентом за минулі місяці. Так, з пропозиціями Президента України було прийнято в цілому закони:
• «Про внесення змін до Закону України “Про застосування амністії в Україні” та інших законодавчих актів України» з пропозиціями Президента України від 11.03.2011.
• «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за забруднення лісів» з пропозиціями Президента України від 2.06.2011.
• «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» з пропозиціями Президента України від 29.04.2011.

Найпродуктивнішим суб’єктом законодавчої ініціативи виступив Кабінет Міністрів України, який ініціював 18 прийнятих в цілому законопроектів. Один з цих законів («Про безоплатну правову допомогу») був ініційований ще попереднім урядом під керівництвом Юлії Тимошенко. З 17-ти законів, ініційованих діючим урядом, по 4  стосуються правової та галузевої політики, по 3 закони – економічної та соціальної політки, а також по одному закону – політики у сфері державного будівництва, культури та освіти і національної безпеки.Також за місяць було підтримано 9 законопроектів, які ініціювали Народні депутати України. Було ухвалено 3 закони (один соціальний, один галузевий і один економічний), самостійно ініційовані депутатами від фракції Партії регіонів. Також було прийнятий в цілому один правовий закон, ініційований представниками фракції «БЮТ –  Батьківщина». З ініціативи міжфракційних груп було ухвалено 2 правових законопроекти, а також по одному закону у сферах галузевої, економічної та соціальної політики.

Крім того, Верховна Рада ухвалила у червні один президентський законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з ратифікацією Другого додаткового протоколу до Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах».

За червень жоден законопроект не здобув підтримку всіх парламентських фракцій.  Як і попереднього місяця, фракція «БЮТ – «Батьківщина» не підтримала жодного з 28-и законопроектів, прийнятих Верховною Радою протягом місяця. Фракція  «Наша Україна – Народна Самооборона» цього місяця також не підтримала жодного законопроекту. Фракція КПУ в червні не підтримала 3 прийнятих в цілому законопроекти («Про облік та технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна, права на які підлягають державній реєстрації», ініційований міжфракційною групою НУНС – Партія регіонів, «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» та «Про внесення змін до Закону України “Про засади функціонування ринку природного газу” (щодо газовидобувних підприємств)», ініційовані діючим урядом). Група “Реформи заради майбутнього” також не підтримала 3 законопроекти («Про облік та технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна, права на які підлягають державній реєстрації», ініційований міжфракційною групою НУНС – Партія регіонів, «Про особливості управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі», ініційований діючим урядом та «Про внесення змін до статті 17-1 Закону України “Про електроенергетику” (щодо умов стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел)», ініційований представником фракції Партії регіонів).

За більш детальною інформацією щодо парламентського моніторингу звертайтеся за телефоном (+38044) 5313768 або електронною поштою (адреса – z.oleksandr@laboratory.kiev.ua).  Контактна особа – Олександр Заславський.

ЗАКОНИ УКРАЇНИ, ПРИЙНЯТІ ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ ШОСТОГО СКЛИКАННЯ ВПРОДОВЖ ЧЕРВНЯ 2011 РОКУ (таблиця).

Дані парламентського моніторингу за попередній період.

Залишити відповідь