I Міжнародна наукова конференція “Парламентські читання”(М. Київ)

В стінах Національного університету «Києво-Могилянська академія» 1-2 жовтня відбулась Перша щорічна міжнародна наукова конференція «Парламентські читання». Проект започатковФаний до двадцятиріччя українського парламенту та ініційований «Лабораторією законодавчих ініціатив» й студентським науковим товариством правників «Scholaris», Факультетом правничих наук й Факультетом соціальних наук та соціальних технологій Національного університету «Києво-Могилянська академія». Партнерами конференції виступили Програма розвитку законотворчої політики України Програми сприяння парламенту України (ПСП ІІ), юридична компанія «Ващенко, Бугай та партнери», Інститут виборчого права, Фонд Конрада Аденауера, а також Студентський Юридичний журнал. Крім того, на заході пройшла презентація дослідження«Регулювання політичних партій в Україні: сучасний стан і напрями реформ», що було здійснене в рамках спільного проекту Лабораторії законодавчих ініціатив та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ).

Мета проведення конференції – створення можливості для ефективного обміну думками між науковцями, які займаються дослідженням проблем парламентаризму. Ініціатива проведення конференції покликана сформувати якісно вищий рівень експертного та академічного дискурсу в Україні та залучити молодих науковців та представників академічних кіл до проведення наукових досліджень з парламентаризму у таких сегментах, як представницька та законодавча функції, контрольні повноваження, внутрішня структура та організація, участь громадськості тощо.

До участі у конференції відібрано більше 30 робіт з України, Росії та Білорусі. Засідання проходили протягом двох днів у чотирьох тематичних секціях:
1. Політичні процеси і парламентаризм;
2. Структура, механізм формування та організація діяльності парламенту;
3. Статус члена парламенту;
4. Проблемні аспекти законодавчого процесу та парламентського контролю.

1 жовтня перед відкриттям конференції був продемонстрований фільм “Реформи, які диктує час”, присвячений парламентській реформі в Україні. Відкрив захід Ігор КОГУТ, Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив, який привітав учасників та наголосив на важливості парламентської тематики для сучасної України. Також з вітальним словом до молодих юристів та політологів звернулися Анатолій БУРБАН, Перший віце-президент Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Денис АЗАРОВ, Заступник декана Правничого факультету Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Едуард РАХІМКУЛОВ, Заступник директора Програми розвитку законотворчої політики України Програми сприяння парламенту України (ПСП ІІ); Денис БУГАЙ, Партнер Юридичної компанії «Ващенко, Бугай та партнери».  Після цього відбулась вступна лекція “Парламентаризм: міжнародний досвід“, яку прочитав Генріх ОБЕРРОЙТЕР, Директор Академії політичної освіти (Німеччина). Також в цей день було презент дослідження «Чому «Європа» має значення?» Денис КОВРИЖЕНКО, Директор правових програм Лабораторії законодавчих ініціатив. Далі учасники конференції працювали у секціях, які модерували Наталія АМЕЛЬЧЕНКО, Завідувач кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», Едуард РАХІМКУЛОВ, Заступник директора Програми розвитку законотворчої політики України Програми сприяння парламенту України (ПСП ІІ) та Денис КОВРИЖЕНКО, Директор правових програм Лабораторії законодавчих ініціатив.

2 жовтня робота конференції продовжилася у форматі засідань секції, яку модерували Наталія АМЕЛЬЧЕНКО, Завідувач кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Олена ЧЕБАНЕНКО, Експерт Лабораторії законодавчих ініціатив. Під час закриття заходу учасники прослухали лекцію народного депутата України, заступника голови парламентсього комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Юрія КЛЮЧКОВСЬКОГОКонцепція парламентаризму: український контекст“. Після цього відбулось підведення підсумків наукової конференції. Ігор КОГУТ та Юрій КЛЮЧКОВСЬКИЙ відзначили високий рівень досліджень молодих науковців та висловили впевненість у тому, що цей рівень буде тільки підвищуватися в майбутньому. Також були нагороджені автори найкращих робіт: Катерина ВОРОБЙОВА (Одеса), ОлексійГІРЕЙКО(Мінськ), Дарина ТКАЧЕНКО(Харків). Вони отримали грошову винагороду. Також найкращі роботи будть опубліковані в журналі “Часопис ПАРЛАМЕНТ“, в студентському Юридичному журналі та у виданні Інституту виборчого праваДемократія і вибори“. Крім того, за результатами конференції буде видано збірник, куди увійдуть дослідження усіх учасників наукової конференції.

Доповідь Генріха Оберройтера, директора Академії політичної освіти «Парламентські читання».

Більше про конференцію та умови її проведення в наступному році ви можете дізнатись за адресою: parliam.readings@laboratory.kiev.ua, а також за телефонами : +38(044)531-37-68 (Олександр Заславський) та +38(063)617-8-900 (Броніслав Тоцький).

Фото:

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

Залишити відповідь