«БІЛА КНИГА» українського парламентаризму (Концепція змін до законодавчих актів України щодо підвищення ефективності функціонування ВРУ)

Експерти Лабораторії законодавчих ініціатив підготували доопрацьований варіант Концепції змін до законодавчих актів України щодо підвищення ефективності функціонування Верховної Ради України («Білої книги» українського парламентаризму). В даному дослідженні описані основні проблемні моменти функціонування Верховної Ради України та наведені рекомендації щодо їх усунення. Зокрема увага зосереджена на можливостях підвищення ефективності виконання українським парламентом представницьких функцій, удосконалення законодавчого процесу, парламентського контролю та загальних засад організації Роботи Верховної Ради України, удосконалення норм законодавства, які регулюють статус народного депутата України.

У 2008 році Лабораторією законодавчих ініціатив було проведено аналіз основних чинників, які зменшують ефективність здійснення парламентом своїх законодавчих та контрольних повноважень, послаблюють зв’язок депутатів з партіями і призводять до „відірваності” парламенту від потреб та інтересів суспільства. За результатами цього аналізу була підготовлена „Зелена книга” українського парламентаризму, яка визначала перелік основних проблем у відповідній сфері. Протягом 2009 року Лабораторією законодавчих ініціатив було напрацьовано ряд рекомендацій щодо напрямів вирішення цих проблем, які було викладено у попередньому варіанті „Білої книги” українського парламентаризму. Ці рекомендації було обговорено з окремими народними депутатами, науковцями, представниками Апарату Верховної Ради України, вітчизняними та іноземними експертами. Автори документа очікують, що остаточний варіант „Білої книги” українського парламентаризму стане своєрідною „дорожньою картою” парламентської реформи в Україні і основою для напрацювання конкретних законодавчих пропозицій у напрямі підвищення ефективності роботи Верховної Ради України.

Реалізація проекту стала можливою завдяки плідному партнерству Лабораторії законодавчих ініціатив і Вестмінстерської Фундації за Демократію в межах проекту «Підвищення ефективності українського парламентаризму».

«БІЛА КНИГА» УКРАЇНСЬКОГО ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ (КОНЦЕПЦІЯ ЗМІН ДО ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ).

CONCEPT OF AMENDMENTS TO LEGISLATIVE ACTS OF UKRAINE TO IMPROVE THE FUNCTIONING OF THE VERKHOVNA RADA OF UKRAINE (THE “WHITE BOOK” OF UKRAINIAN PARLIAMENTARISM).

ТЕЗИ ВИСТУПІВ УЧАСНИКІВ МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ „ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРАЛАМЕНТСЬКІ ТРАДИЦІЇ ТА УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ”.

Європейські парламентські традиції та практики для України (Презентація до міжнародної конференції).

Парламентський контроль: роль галузевих комітетів (Select Committees) у парламенті Сполученого Королівства (презентація Д-ра Адама Цигана, Старшого викладача права Університету Лестера, Великобританія).

Законодавчий процес у Верховній Раді: деякі пропозиції щодо реформи (презентація Крістофера Шоу, Голови Відділу експертизи Палати громад Великобританії).

Представницька роль парламенту. Представництво як мандат і як відображення інтересів (презентація Рубен-Ерік Діас-Плахи, експерта з демократичного врядування Відділу демократичного управління та громадської участі у публічних справах Департаменту демократизації БДІПЛ/ОБСЄ).

Залишити відповідь