Круглий стіл “Президентські вибори 2004: проблеми законодавчого регулювання виборчого процесу”

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування спільно з громадською організацією “Лабораторія законодавчих ініціатив” та Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні 4 листопада 2003 року (вівторок) провели круглий стіл

 

 

ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ 2004: ПРОБЛЕМИ ЗАКОНОДАВЧОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ

 

 

Обговорювались наступні питання:

 

  • Проблемні аспекти законодавчого регулювання виборів Президента України
  • Центральна виборча комісія: проблеми вдосконалення правового статусу

Як відомо, найближчим часом парламентом за поданням президента буде призначено 13 нових членів ЦВК. Одним із завданням круглого столу є привернення уваги народних депутатів України та широких кіл громадськості до цієї проблеми. Серед інших питань, які планується обговорити на круглому столі – забезпечення незалежності ЦВК, підвищення ефективності її діяльності, удосконалення порядку формування територіальних та дільничних виборчих комісій, визначення оптимального обсягу повноважень органів управління виборчим процесом тощо.

 

Як зазначив Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут, “обговорювати виборче законодавство є необхідність до тих пір, доки Верховна Рада України не розгляне запропоновані депутатами законопроекти, не відбудеться процес ротації ЦВК та доки виборці України не усвідомлять необхідність прямих демократичних виборів Президента держави. Це робиться задля удосконалення виборчого процесу, запровадження прозорих механізмів формування ЦВК, проведення політичної реформи”.

 

Участь у круглому столі взяли: члени Центральної виборчої комісії (В. Асуф’єв, Г. Старовойтова, Я. Давидович, В. Данилюк, В. Співак та інші), ародні депутати України (Ю. Ключковський, Б. Беспалий та інші), українські та іноземні експерти (Є. Радченко, М. Ендерк, Я. Бачинський, Д. Ковриженко та інші), засоби масової інформації.

 

Матеріали до круглого столу

 

 версiя для друку  наверх
 надiслати лiнк  У попереднiй роздiл

Залишити відповідь