Круглий стіл “Проблеми адаптації законодавства України до вимог Європейського Союзу”

5 листопада 2002 року спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань європейської інтеграції та Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні проведено круглий стіл на тему: “Проблеми адаптації законодавства України до вимог Європейського Союзу”.

У роботі круглого столу взяли участь народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції: Б.Тарасюк (Голова Комітету), О.Зарубінський (Перший заступник Голови Комітету), Р.Зварич (заступник Голови Комітету), С.Шевчук (Голова підкомітету), В.Акопян (член Комітету); а також Г.Удовенко (Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин). На круглому столі виступили: А.Гончарук (Державний секретар Міністерства економіки і європейської інтеграції), Р.Шмідт (Заступник державного секретаря Міністерства аграрної політики), П.Султанський (Начальник управління Європейського Союзу МЗС України), В.Третякова (Завідуючий відділом Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України), а також українські та іноземні експерти з питань адаптації законодавства України до вимог Європейського Союзу, зокрема: Г.Немиря – Директор Центру європейських та міжнародних досліджень, І.Запатріна – Директор Інституту соціально-економічних досліджень, І.Бураковський – Директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (Білорусь), Д-р Райнер Лукас (експерт UEPLAC, проект TACIS) та інші.

Загалом у заході взяло участь більше дев’яноста осіб.

Під час проведення круглого столу було обговорено та проаналізовано проблеми виконання Україною Угоди про партнерство і співробітництво (УПС) та основні напрями адаптації галузевого законодавства. Експертами Лабораторії було упорядковано базові нормативно-правові документи, що торкаються тематики заходу.

Модератором круглого столу був Р.Зварич (народний депутат України, заступник  Голови Комітету з питань європейської інтеграції, Голова підкомітету з питань адаптації законодавства). Відкривали захід Б.Тарасюк (народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції) та Д-р Манфред Ломанн, які наголосили на актуальності даної проблеми. П.Султанський (Начальник управління Європейського Союзу МЗС України) розпочав дискусію з аналізу проблемних питань виконання Україною Угоди про партнерство і співробітництво (УПС). Продовжив обговорення цієї ж проблеми Г.Немиря – Директор Центру європейських та міжнародних досліджень.

Наступним кроком було обворення основних напрямів адаптації галузевого законодавства, яке складалося з двох блоків – політичного та економічного. Відповідно до програми заходу політичний блок включав обговорення проблем гармонізації законодавства у сфері прав людини. Саме з цього приводу виступив Г.Удовенко (Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин). У межах економічного блоку з доповіддю про стан адаптації законодавства у сфері сільського господарства виступив Р.Шмідт (Заступник державного секретаря Міністерства аграрної політики), проблеми енергетичної сфери висвітлила І.Запатріна (Директор Інституту соціально-економічних досліджень). Значну увагу було приділено аналізу основних вимог вступу до СОТ, саме на цій проблемі зупинилися І.Бураковський (Директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (Білорусь)) та А. Гончарук (Державний секретар Міністерства економіки і європейської інтеграції). Наприкінці зустрічі Д-р Райнер Лукас (експерт UEPLAC, проект TACIS) та В.Третякова (Завідуючий відділом Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України) торкнулися питань методології і механізмів адаптації українського законодавства.

Наслідком такого плідного та різностороннього обговорення стало висловлення необхідності якнайшвидшого створення Експертної Ради з питань адаптації законодавства України до вимог Європейського Союзу. До складу зазначеної Ради крім представників Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції та зацікавлених міністерств повинні  бути залучені українські та іноземні експерти, що представляють недержавні установи та організації.

Матеріали круглого столу

 версiя для друку Наверх  наверх
 надiслати лiнк  У попереднiй роздiл

Залишити відповідь