Круглий стіл “Бюджетний процес 2003: проблема політичного консенсусу для соціально-економічного розвитку”

25 жовтня 2002 року спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні та Програмою сприяння парламентові України проведено круглий стіл на тему: “Бюджетний процес 2003: проблема політичного консенсусу для соціально-економічного розвитку”.

Під час проведення круглого столу було обговорено та проаналізовано проблеми формування доходної частини бюджету та шляхи оптимізації видатків державного бюджету. Експертами Лабораторії було підготовано аналітичні матеріали з зазначеної тематики, зокрема: проблеми формування доходної частини бюджету, фінансування соціальної політики України з державного бюджету 2003 року, державний борг та фінансування державного бюджету.

У роботі круглого столу взяли участь народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради з питань бюджету: В.Майстришин (Голова підкомітету), В.Воюш (Заступник Голови Комітету), П.Качур (член Комітету); українські та іноземні експерти з питань бюджетного регулювання (зокрема, К.Майнзюк – Група фіскального аналізу, Ю.Ганущак – Асоціація міст України, А.Марусов – Агенство інформаційного розвитку, Д.Сологуб, О.Бетлій – Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (Білорусь), Бергард Шльоер – UEPLAC (проект TACIS) та інші), представники регіонів (Н.Джуган – Начальник фінансового управління виконавчого комітету міської ради м. Черкаси, Ю.Плєшков – Завідувач відділу з питань соціально-економічного розвитку регіону та бюджету та інші), а також В. Хольгер Шмідт – експерт Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні та Едуард Рахімкулов (Програма сприяння парламентові України). Загалом у заході взяло участь близько сорока п’яти осіб.

Модератором круглого столу був Ігор Когут. Розпочав дискусію Олександр Московенко (експерт Лабораторії законодавчих ініціатив), який зазначив, що одним з головних недоліків бюджетної політики нашої держави є невиконання плану надходжень до загального фонду бюджету і перевиконання плану надходжень до спеціального фонду. Продовжив обговорення цієї ж проблеми Павло Качур (народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань бюджету) та В.Воюш (Заступник Голови Комітету), який, зокрема, наголосив, що структура та обсяги доходної частини бюджету є одним з найбільш дискусійних питань пов’язаних з розробкою проекту бюджету на наступний рік.

Наступним кроком було обворення шляхів оптимізації видатків державного бюджету. Участь у дискусії взяли С.Панцир (експерт Лабораторії законодавчих ініціатив), П.Качур (член Комітету), В.Майстришин (Голова підкомітету) та інші учасники круглого столу. Було обговорено найактуальніші проблеми видатків державного бюджету в різних аспектах, зокрема: відсутність відповідальності за результат фінансування, проблема недофінансування соціальної сфери та окремих галузей економіки, субвенцій для фінансування місцевих соціальних, культурних та економічних програм, проблеми державних запозичень тощо.

Матеріали круглого столу

 версiя для друку Наверх  наверх
 надiслати лiнк  У попереднiй роздiл

Залишити відповідь