Пропозиції до політики щодо реформування сфери кібербезпеки в Україні (Policy Paper)

Logo_main

Використання Інтернету, інтернету речей (IoT) та інформаційних технологій відкриває перед людством безмежні можливості, але й створює нові, дуже серйозні, загрози. Все більше інформації переміщується в онлайн і за останніми підрахунками у Світі вже понад 20 млрд пристроїв підключених до інтернету, що у кілька разів більше ніж населення Землі. Також на серверах збирається мільярди гігабайт різної інформації. Світ стає відкритим, та таке стрімке зростання потребує формування «правил гри».

Збереження кіберпростору відкритим, надійним та безпечним потребує комплексного та узгодженого підходу за участі усіх стейкголдерів. Україна зробила на цьому шляху три дуже важливих кроки:

  • ратифікувано Конвенцію Ради Європи з кіберзлочинності;
  • розроблено Стратегію кібербезпеки;
  • створено команди реагування на надзвичайні події в кіберпросторі CSIRT (та кількість таких команд безумовно має збільшуватись).

Відсутність в Україні законодавчого забезпечення кібербезпеки в умовах гібридної війни значно підвищує ризики руйнування національної системи кібербезпеки (якщо така взагалі існує), а також ставить під сумнів участь українських складових забезпеченння кібербезпеки на європейському та світовому рівнях. На сьогоднішній день в Україні відсутній єдиний центр координації роботи щодо законодавчого та нормативно-правового забезпечення ефективної системи кібербезпеки, яка б базувалась на комплексному аналізі наявного стану в цій сфері, викликів, наявних та потенційних загроз, враховувала інтереси усіх стейкголдерів, інтегрувалась в європейську та глобальну міжнародну систему кібербезпеки, мала б достатнє фінансове, організаційне, технічне, кадрове забезпечення.

 

Читати Пропозиції до політики щодо реформування сфери кібербезпеки в Україні (Policy Paper)

Підготовка та презентація аналітичних матеріалів у форматі Policy Paper є частиною проекту, який реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив у рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.