Анонс: Публічна лекція для молоді «Культура законності: верховенство права»

27 вересня 2017 року о 14.00 Лабораторія законодавчих ініціатив спільно з Інтерньюз-Україна та Лігою інтернів запрошують взяти участь у публічній лекції «Культура законності: верховенство права».

До участі у лекції запрошуються студенти, особливо студенти юридичних факультетів, юристи, активна зайнята молодь, представники громадських організацій та громадські активісти.

Лектор: Сергій Головатий, Президент-засновник Української правничої фундації, Міністр юстиції України (1995-1997, 2005-2006), почесний партнер ПАРЄ. Напрямками наукової діяльності є міжнародне публічне право, теорія права, конституційне право, права людини. Опублікував понад 200 наукових праць, головною з яких є монографія (у трьох книгах) «Верховенство права» (2006).

Верховенство права виступає тестом на наявність чи відсутність у суспільстві того стандарту, без якого справжня демократія і забезпечені права людини виявляються нездійсненними. Суд, оцінюючи дії держави (її органів і посадових осіб) стосовно людини в кожному випадку за допомогою формул — «у суспільстві, що взяло зобов’язання дотримуватися верховенства права», «у державі, що визнає верховенство права», «у державі, керованій верховенством права» тощо, — чітко визначає, що та чи інша дія держави є несумісною з погляду принципу верховенства права.

Виходячи з того, що принципи справжньої демократії, прав людини і верховенства права як «основоположні європейські ідеали» належать до цінностей, що становлять спільну спадщину європейських народів. Актуалізація проблематики верховенства права важлива у світлі євроінтеґраційних прагнень України.

 Під час лекції учасники ознайомляться з:

  • історією розвитку ідеї верховенства права;
  • з критеріями оцінки стану верховенства права (Резолюція 1594 (2007) Парламентської Асамблеї Ради Європи («Принцип верховенства права»);
  • з верховенством права в Конституції України.

Місце проведення: MediaHub, вулиця Суворова, 4/6, місто Київ.
Час проведення: середа, 27 вересня 2017 року о 14.00 (реєстрація о 13.30)

Просимо підтвердити свою участь, заповнивши форму до 27-го вересня (середа):  https://goo.gl/forms/5EwNS5Q1auCHW8ey1

Контактна особа: Черпак Ірина, тел.: 067 242 80 91

Розробка та проведення неформальних інтерактивних тренінгів для молоді й публічних лекцій є частиною проекту, що реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив у рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.