Презентація аналітичного матеріалу Проект концепції законодавчого процесу «від початку до кінця»

Logo_main

22 травня 2017 року в приміщенні Верховної Ради України за адресою: вул. Грушевського, 5, Конференц-зал в межах панельної дискусії «Законотворчий процес та європейська інтеграція в контексті парламентської реформи» за участі Голови Верховної Ради України Андрія Парубія і Пета Кокса, Керівника місії Європейського парламенту з оцінки потреб Верховної Ради, відбулася презентація аналітичного матеріалу Проект концепції законодавчого процесу «від початку до кінця».

Проект концепції законодавчого процесу «від початку до кінця» містить аналіз наявних практик, огляд міжнародного досвіду, а також пропозиції до концепції реформи законодавчого процесу «від початку до кінця» з акцентом на посилення координації між суб’єктами законодавчої ініціативи. У рамках цього документу запропоновано альтернативні варіанти зміни законодавчого процесу «від початку до кінця», які умовно можна назвати «урядоцентричною» (на основі досвіду Франції), «парламентоцентричною» (на основі досвіду США) та «концепцією мінімально необхідних змін» (на основі аналізу наявних в Україні практик).

18557417_1317222154992907_4913562780967075581_n

Заступник Голови Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Олександр Заславський, презентуючи дослідження, наголосив:

Проблеми в законодавчому процесі в Україні значною мірою обумовлені не стільки недосконалими рамками нормативного регулювання, скільки хибними практиками їхньої реалізації. При цьому ключовими проблемами є:
• Відсутність стратегічного планування в процесі вироблення політики;
• Домінування політичної доцільності над принципом верховенства права;
• Домінування «юридичної» парадигми в процесі вироблення політики;
• Фактична відсутність системи моніторингу, оцінки та перегляду ухвалених рішень.

Документ відкритий до обговорення

Ознайомитися з Проект концепції законодавчого процесу «від початку до кінця»

Ознайомитися з англійським перекладом Draft Concept Paper on the “End to End” Legislative Process

Підготовка та презентація аналітчих матеріалів у форматі Policy Paper є частиною проекту, який реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив у рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

Залишити відповідь