Тренінг «Молодь в урядових програмах»

Снимок3

15 травня 2017 року о 14.00 у конференц-залі IDF Reforms Lab (вул. Верхній Вал, 10) відбувся тренінг «Молодь в урядових програмах».

Захід організовано Лабораторією законодавчих ініціатив спільно з Міністерством молоді та спорту України та Лігою інтернів.
Провів тренінг Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту України.

Розробка та проведення неформальних інтерактивних тренінгів для молоді є частиною проекту, що реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив у рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

DSC_5003

Зі вступним словом виступив заступник Голови Ради Лабораторії законодавчих ініціатив Олександр ЗАСЛАВСЬКИЙ, який, вітаючи учасників тренінгу, зосередив увагу на основних напрямах діяльності Лабораторії законодавчих ініціатив:

 Ми працюємо над тим, аби зробити парламент більш прозорим, налагодити комунікацію між громадянами і окремими депутатами, комітетами тощо. У рамках сфери відповідальності Лабораторії законодавчих ініціатив знаходиться цілий спектр діяльності: розробка реєстру неурядових організацій для комітетів Верховної Ради України задля їх кращої комунікації з громадським сектором. Також ми намагаємося посилити контрольні функції комітетів шляхом запровадження такого механізму, як Shadow Report, тобто звітів, підготовлених громадськими експертами на запит комітетів щодо виконання окремих програм, окремих законів тощо. Ми проводимо такий формат, як Town Hall Meeting задля налагодження комунікації між депутатами і виборцями. Також активно працюємо в освітньому напрямку, який спрямований на залучення молоді до законодавчого процесу, до процесу ухвалення рішень, до моніторингу розробки політики і її впровадження. В рамках цього напрямку передбачено чотири тренінги для молоді і це третій із них, який безпосередньо стосується молоді в урядових програмах.

DSC_5022

Олександр ЯРЕМА, заступник Міністра молоді та спорту України наголосив, що своєрідним слоганом міністерства є вислів «Ніяких рішень для молоді без молоді».
Презентуючи державну молодіжну політику, Олександр Ярема зазначив:

Міністерство молоді та спорту України будує відкриту політику залучення молодих людей до процесу прийняття рішень на різних рівнях: починаючи від регіонального (місцевого) до найвищого національного.
Міністерство молоді та спорту України прагне бути більш зрозумілим і отримувати зворотну реакцію від молодих людей.
Пріоритетом роботи Міністерства є посилення напрямів співпраці між державою, громадянським суспільством і бізнесом, а також створення плідного простору для реалізації різноманітних ініціатив молоді.

DSC_5188

У тренінгу взяли участь понад п’ятдесят представників студентської спільноти, стажерів ГО «Ліга інтернів», представників громадського сектору, інтернів Верховної Ради України, журналістів.

В ході тренінгу учасники детально ознайомились зі складовими державної та регіональної молодіжної політики в Україні, а також дізнались про можливості організованого молодіжного руху впливати на формування «порядку денного» державної молодіжної політики.

Тренінг став справжнім майданчиком для налагодження співпраці між представниками громадянського суспільства та Міністерством молоді та спорту України.  Найбільше учасників тренінгу зацікавили та викликали обговорення питання зайнятості молоді, створення сільських ініціатив, сприятливих для молодих людей, а також питання державної програми надання житла для молоді. З приводу цих питань з боку молодих людей пролунало багато конструктивних пропозицій, які ґрунтуються на їхньому власному досвіді, а також ініціатив співпраці задля їх реалізації.

 

Медіа-галерея заходу

Фото: Олександр Коваленко

Залишити відповідь