Як присуджувати вчені звання в Україні (Policy Paper)

Logo_main

Кількість вчених звань, присвоєних за наказами Міністерства освіти щороку зростає: із близько 4.5 тисяч у 2012 році, до понад 6 тис. у 2016-му. На виплату доплат за різні вчені ступені українська економіка щорічно витрачає до 1 млрд грн. В умовах спроби реформувати освіту та науку актуалізується питання – як саме присуджувати вчені звання в Україні?

У 2016 р. впроваджено нові вимоги до здобувачів учених звань, пов’язані із наявністю міжнародних публікацій, сертифіката з англійської мови, проходженням закордонного стажування.

Поточна система двох наукових ступенів та додатково двох вчених звань не відповідає динаміці сучасного світу, не сприяє ефективному професійному розвитку академічних працівників.

Показово, що сьогодні українська фахова спільнота сприймає пропозицію про скасування офіційних вчених звань різко негативно. 67% опитаних науковців виступають за збереження державного регулювання цієї сфери на високому рівні.

 

Читати: Як присуджувати вчені звання в Україні (Policy Paper)

 

Підготовка аналітичних матеріалів у форматі Policy Paper  є частиною проекту, який реалізує Лабораторія законодавчих ініціатив в рамках Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

Залишити відповідь